Оваа вода ќе ги „спржи“ вашите масни наслаги

 

Постојат и некои намирници, на кои можете да додадете вода, за додатно да ја забрзате работата на метаболизмот, а и да уживате во нејзиниот вкус.

Лимон/Лимета - лимонот е одличен извор на витамин Ц, а одлични се и о чистењето на организмот и регулирање на метаболизмот.

Ѓумбир - ова е лек за грчеви во стомакот, мачнини, ја подобрува циркулацијата, а помага и при слабеење.

Цимет - одличен лек против габички и вируси, а помага и при слабеење, ја разградува маснотијата и ја регулира глукозата.

 

 

 

28.07.2017 - 12:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа