Оваа трагедија ја скрши Карлеуша: Малкумина знаат дека и почина вереникот, убиството мистерија

Јелена Карлеуша со години е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ со кого има две ќеркички, Ника и Атина. Пред него, таа еднаш беше верена, имаше неуспешен брак и врски со повеќе фудбалери и жестоки момчиња. 

 Она кое малкумина го знаат е најголемата трагедија во животот на Карлеуша. Таа беше во врска со Зоран Давидовиќ Чанда, за кого многумина велеа дек е криминалец. Таа беше верена со него во 1999 година, а во нивната врска цветаа рози, се додека тој не беше убиен на 23. март 2000 година. Карлеуша за убиството ги кривеше Аркан и Цеца, со која сеуште е во војна, а по трагедијата, се повлече од сцената, а кога се врати, се врати со песна за покојниот вереник, Балада за Зоран.

Тој беше убиен додека се враќаше од погреб.

 

 

 

21.09.2018 - 19:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега