Оваа скопска населба утре ќе биде без вода

 

Поради промена на шибер од ф 100 мм на ул. „Багдадска“  бр. 23, утре од 09:00  до 14:00 часот без вода ќе бидат корисниците на дел од ул. „Багдадска“ и дел од ул. „Атинска“ во општина Карпош.

Како што информираат од РЦУК во понеделник од 09:00 до 15:00 часот, порадиповрзување на стара водоводна мрежа од Ф-110 мм на нова водоводна мрежа од Ф-150 мм на ул. „Антон Велков“ и ул. „Никола Карев“ во село Стајковци, прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците  на дел од село Стајковци, општина Гази Баба. 

 

 

 

11.05.2018 - 15:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега