Оваа куќа е напуштена пред 30 години - кога ја отворил вратата, тој не може да поверува што гледа

 

Во канадската провинција Онтарио фотограф дошол во куќа која е напуштена со години, за да фотографира нешто што ќе има траги од семеен живот од минатото. 

Во оваа куќа никој нема живеано околу 30 години, а од надвор изгледа повеќе на објект кој се руши, отколку трезор кое чува богатство. 

Но, кога отворил врата, тој не можел да верува што гледа - магично одеднаш преминал на друг свет, свет на минатото, свет кој повеќе не постои. 

Ова било необично искуство, едно автентично патување во минатото. 

Целиот мебел и работите биле недопрени, а внатрешноста изгледала како некој да станал од маса и заминал на кратка прошетка. 

 

Stara kuca zamrznuta u vremenu by kucasnova

 

 

 

21.04.2017 - 12:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа