Оваа билка привлекува пари во домот

 

Ако сакате брзо да го пополните паричникот, треба што побрзо да набавите Красула Овата, познатo како дрво на пари, според Фенг Шуи. 

Растението не бара многу, многу е отпорно, а ако се грижите за него може долго да трае.

Се што му треба е светлина, затоа што без неа листовите ќе се осветлат, а растението ќе се издолжи, а за врме на горештините може да се изнесе и надвор.

 

 

 

16.04.2018 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега