Ова се први знаци дека го губите слухот - обратете се на лекар ако го имате ова

Губитокот на слухот е не ретка појава, а за среќа постојат рани симптоми кои може да ви укажат на тоа дека имате проблем поради кој треба да се обратите на лекар.

Прв симптом е зуењето на ушите, како и преголема маснотија на ушите, бидејќи тоа значи дека ја подмачкува станицата која е ушен канал.

Остра болка на горниот дел од увото е исто така еден од симптомите.

Ако имате некој од овие симптоми обратете се на лекар.

 

 

 

17.05.2018 - 21:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега