Ова предизвикува седум видови на рак - Опасно е и во мали количини

Според најновите истражувања во Америка, алкохолот е виновен за дури седум видови рак и треба да се избегнува.

Американските научници велат и дека имаат доказ дека алкохолот делува на појава на рак на седум локации во телото.

Се работи за рак на црниот дроб, устата, грлото, јајниците, дебелото црево, градите.

Опасност има и кај оние кои пијат мали количини.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.03.2019 - 20:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега