Ова не е реално: Ќе ви се сврти во глава когаќе видите колкава плата бара Роналдо за да остане во Реал

Дали Роналдо ќе остане да игра во дресот на Реал Мадрид и понатаму е главна тема во Шпанија.

Роналдо од кралскиот клуб бара да му се зголеми месечната плата на 75 милиони евра, тоа е скоро дупло од она што зима во Реал Мадрид, објави шпанска „Кадена Копе“.

Со таа плата тој бои станал најплатен играч во историјата на фиудбалот. Мешутоа се чини дека Фернандо Перез нема да ја исполни неговата желба.

Тој истакна дека најголемата плата може да биде до 30 милиони евра, но ништо повеќе од тоа.

Останува да видиме дали Кристијано ќе се согласи на тоа. Во секој случај ПСЖ спремно чека да му ги исполни сите желби...

 

 

 

05.06.2018 - 12:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега