Ова е статусот на убиецот од Велес: "Вечерва престанав да ќутам, ги убив моите монструми"

Велашани изутрината ги потресе веста за грозоморното убиство кое синоќа се случи во градот. Маж влезе во куќата на соседите, го уби соседот со чекан и хебла, потоа му повреди четири члена на семејстовто, па ладнокрвно напиша статус на Фејсбук:

- Фејзбук Пријатели , ја вечерва прекинав да ќутам 47 години откако бев Нем и Глув , се решив да ги убијам моите Монструми , а мое мислење е дека се и Монструми на целото Општество , се што ќе слушнете лошо за мене од овој момент па натаму , ми е натоварено од токму овие Монструми ,… Не знам кога повторно ќе успеам ( и дали ќе успеам ) да се јавам , поздрав и се најубаво , до сите Пријатели ,…, се вели во статусот на убиецот.

Ова се деталите за убиството.

 

 

 

16.08.2017 - 10:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа