Ова е последниот статус на починатиот Тоше - Македонија тагува за загубениот живот

Тажна вест ја обиколи Македонија за смртта на Тоше Илиевски за кој се сплоти цела Македонија за хуманитарна помош.

За Тоше Илиевски имаше објавувано голем број на апели за помош, се бореше со тешка болест и Македонија се сплоти да го излечи. неговите пријатели се простуваат со него на социјалните мрежи.

Тоше боледуваше од Non- Hodgkin’s lymphoma, или карцином на лимфни жлезди.

Ова е неговата последна објаа, нека почива во мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.04.2019 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега