Ова е најубавата вест што ќе ја прочитате денеска

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачности, а попладне со услови за појава на слаб локален дожд, особено во југозападните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Температурата ќе се движи од 10 до 22 степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со мала до умерена облачности и со температура до 19 степени

21.04.2014 - 00:27

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега