Ова е најпопуларното име во светот: Често го слушаме и во Македонија

Одредени имиња се омилени на родителите ширум светот бе разлика на тоа во која држава живеат и каков мајчин јазик имаат, а прво на листата е името Софија.

Во девет земји се наоѓа на прво место меѓу омилените детски имиња. Во другите 20 земји е на второ место: името Софи(ј)а!

Софија означува „мудрост“.

 

 

 

18.05.2018 - 09:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега