Ова е најлошата вест за Први мај

 

Времето денеска нема да биде на наша страна. Иако имаме шанса да одмориме, времето ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а попладне со локален пороен дожд и грмежи.

Утринската тенпература ќе се спушти до 3 степени, а максималната дневна ќе достигне 23 степени, во Скопје до 20.

Нестабилното време со сончеви периоди и дожд се очекува да се задржи и утре и за време на викендот.

01.05.2014 - 09:56

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега