Ова е момчето убиено во Цетиње- напаѓачот му пукал во глава и гради, па побегнал

Андрија Газивода кој во понеделникопт навечер беше убиен во Цетиње пред теретана, наводно тој бил во пријателски одноди со некои интересни личности, но не е познато дали е член на некоја организирано криминална банда.

Според медиумите кои ги истражуваат овие криминални релации, Газивода е убиен во продолжение на војната помеѓу два клана.

Тој се бавел со подводен риболов и спортско нуркање, а бил еден од најдбрите во натпревар на подводно ловење.Ја претсавувал Црна Гора и во странство.

Бил активист кој се борел против ловокрадци.

Тој минаатата година во мај бил во морето со уште еден друг нуркач кога во морето било фрлено експлозив поради риби. Тогаш тој направил снимка неколку минути после експлозијата на која се гледале мртви риби кои пловат по површината на морето.

Потсетуваме дека Андрија бил убиен со повеќе куршуми од огнено оружје, а пукано му е во глава и градите, а напаѓачот побегнал.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 10:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега