Ова е името на момчето кое влета на теренот на Суперкупот

 

Главна вест низ сите светски медиуми беше дуелот од УЕФА Суперкупот, судир на гигантите Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, настан што беше пренесуван во 216 земји од светот од страна на 280 телевизиски станици.

На самиот крај на натпреварот се случи помал инцидент, при што 19-годишниот Антониј Тентов скокна од трибината на теренот и претрча од Северна трибина до југозападниот дел на стадионот за да ги поздрави навивачите на славеничкиот тим, Реал Мадрид.

 

 

 

10.08.2017 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа