Ова е една од најотровните намирници на светот која предизвикува рак а ја даваме и на децата

Сите знаеме дека може да биде многу вкусно, но полно е со отрови, хормони, фекални материи, пестициди, антибиотци и што уште не.

Виршлоте се прават од одпад од животинските органи, рскавци, коски, црева и други делови.После детални студии поврзани со оваа храна и настанување на канцерот, резултатите биле поразителни.

Составот на виршлите е 50 проценти отрови. Светскиот фонд за истаржување на храната и ракот велат дека луѓето мора да ја изфрлат од исхраната, ако сакаат да го зачуваат своето здравје.

Освен виршлите на оваа листа се најдоа паштетите, кобасици, паризери, шунка и останати фабрички пакувани месни производи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 21:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега