Отстранети шаторите на „Македонија блокира“ пред Собрание

Отстранети се шаторите на „Македонија блокира3 пред Собранието, а екипи на Комунална хигиена Скопје ги чистеа остатоците од кампот утринава.

Приврзаниците на „Македонија блокира“ кои се противат на уставните измени 24 часа го блокираа просторот пред Собранието.

Минатата недела се помалку луѓе имаше во кампот, а до синоќа таму се наоѓаа само поставените шатори. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.12.2018 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега