Отстранет превртениот камион на Плетвар - сообраќајот нормализиран

ЈП „Македонија пат“ информира дека сообраќајот на патниот правец Прилеп – Градско кај местото Топлица е нормализиран за сите видови возила.

Сообраќајот беше во застој за сите возила, откако околу 16 часот тешко товарно возило се преврте кај  местото Топлица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега