Откриено кои се барањата пред настап на балканските пејачки- една од нив посебно ќе ве изненади

Светските ѕвезди имаат различн барања пред настап, а балкските пејачки се приллично скромни во тој поглед.

Минимални барања има Драгана Мирковиќ, која во бекстејџ бара да има само вода, исто како и нејзините колеги од "Leksington bend".

Една од поскромните е и Цеца.

„Имам листа на барање секако, тоа е нормално во нашата работа, но секако тоа не е ништо посебно, потребно ми е исклучиво само вода која не е од фрижидер, ништо повеќе“ изјавила Цеца во една прилика.

Лепа Брена пак има малку повеќе барања. Таа покрај вода бара да има и свежо овошје во бекстејџот.

„Едноставно сакам свежо овошје. Ништо посебно не преферирам, секое овошје е полно со витамини и минерали, така во секој случај нема д ами штети“ рекла Брена.

За разлика од нив Јелена Кралеуша е многу по захтевна.

Таа во 2012 за време на еден фестивал привлекла многу вниманеи со своите барања.

Таа од организаторите побарала непрскани јаболка, светски позната флаширана вода, грицки без глутен и папагал.

За гардеробата имала посебни услови, па барала и соба во која нема прозорци и да има обезбедување пред вратата и паркинг.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега