Откриено кога ќе го пуштат Вучиќ од болница - Останува закажаната средба со Пендаровски

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е во добра здравствена состојба и останува закажаната средба за в петок со македонскиот претседател Стево Пендаровски, потврдуваат за ТВ21 од двата кабинети на претседателите.

Според информации на ТВ21, стабилна е здравствената состојба на Вучиќ и во текот на утрешниот ден ќе биде пуштен од болница.

За потсетување, Александар Вучиќ вчера беше итно хоспитализиран поради проблеми со срцето.

Српскиот претседател бил примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија, а веста рано наутро ја објавија сите српски медиуми.

На Вучиќ вчеравечер нагло му се слошило откако беше на разгледување на проектот „Белград на вода".

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.11.2019 - 13:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега