Откриено каква е состојбата на бремената жена повредена во автобуската несреќа

Заменик-министерот за здравство Асим Муса изјави предмалку дека бремената жена која била патничка во автобусот е во стабилна состојба, објави Независен.

Рече дека сите повредени се примаат на Ургентниот центар за потоа да се распределат низ соодветни клиники.

Несреќата се случи попладнево кога автобус излета кај карпалак, а 13. лица загинаа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.02.2019 - 21:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега