Откриено како избил пожарот на Рузвелтова - Станот целосно изгорел

Големиот пожар кој денеска избувна во стан на петтиот кај на Рузвелтова, спроти седиштето на СЈО, бил предизвикан додека семејството кео живеело во станот готвело.

Пожарот почнал во кујната, каде станарите готвеле јадење, а потоа ги зафатил и другите соби, а пожарникарите со пет возила успеале да спречат да се прошири огнот на другите станови, пренесе Макфакс.

Станот во кој избувнал пожарот е целосно изгорен.

За среќа, повредени лица нема.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.12.2019 - 15:14
Фото: 
СИТЕЛ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега