Откриена тајната на Путин: Рускиот претседател секогаш доцни, а го остави и Трамп да чека- ова е причината

Каснењето на рускиот претседател веќе влезе во легендите.Преседателот на САД остана да го чека Путин, а ништо подобро не помниаа и Папата Фрањо, Џон Кери,а и поранешната сопруга на Путин.

Путин редовно доцни и тоа по неколку часа, го чекаат и ретко е на време.

Неговото доцнењето на Путин се менува од лидер на лидер, зависно од тоа колку ги почитува.

На првит состанок со Фрањо, Путин доцнел 50 минути, додека претедателот на Украина во една прилика го чекал 4 часа, а европските лидери стандардо го чекаат по еден час.

Путин доцнел и на почетокот на својот мандат, на состанокот со Англиската кралица во 2003 година доцнел 14 минути, а родителите на загинатите во авионска несреќа, на гробишта го чекале 2 часа.

Путин во 2012 година на состанок со Џон Кери оставајќи го да чека со скрстени раце додека Кремаљ не дал зелено светлло за средбата.

Не е забележано дека некој лидер си заминал пред да го сретне Путин.

Со оглед на тоа дека Путин успева да стигне на прес конференција и телевизиски гостувања и на некои предвреме планирани настани, се претпоставува дека неговото доцнење е внимателно смислено поради психолошки ефект.

Но Путин доцнел и пред да стане претседател. Неговата поранешна сопруга во една прилика раскажала дека на почетокот на нвната врска неговите доцнења ја довеле сдо солзи.

„Се сеќавам дека стоев во метро. Првите 15 минути е во ред, половина час пак некако ама после еден час а него уште го нема, тогаш почнувам да плачам“ рекла таа.

 

 

 

 

16.07.2018 - 18:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега