Откриена најодвратната тајна на хотелите на море - нема да сакате повеќе да спиете во нив

Исплива тајна од хотелите на море, а тоа е дека ќебињата  прекривките на креветите ретко се менуваат.

Ано не сте среќници кои имаат сопствена вила на море, ќе платите сместување во некој апартман или хотел за да се одморите и наполните батерии. Со шокантните објави на Reddit, вработените во хотелите ги издале валканите тајни при одржување на собите.

„Ќебињата и прекривките ги менуваме кога на нив се гледа дека се валкани. Тргнете го прекривачот кога ќе дојдете во хотелот и земете го резервниот од ормарот или побарајте да ви донесат нов“, советува менаџер на хотел.

Собарките на хотелите ја потврдиле неговата теорија.

„Освен ако се видно валкани, прекривките се перат од прилика еднаш месечно. Понекогаш и поретко, ако не е сезона“, напишала една од собарките.

 

 

 

15.08.2018 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега