Откриен стар манастирски лек: Се пие секое утро на празен стомак, а штити од стрес и ги чисти крвните садови

Рецептот за овој лек е пронајден во стар манастир. Се користи против триглицериди, холестерол и наслаги на крвните садови, како и за долг век.

Покрај тоа успешно ги чисти крвните садови, стар лек кој ја подобрува еластичноста на крвните садови, спречува инфакрт, настанување на тумор, го поправа видот и го подмладува организмот.

Потребно ви е:

-300 грама лук

-1 килограм лимон со кори ситно измелени

Ставете да проврие 1,5 литри вода, а потоа намелете го оганот и ставете го измелениот лук и лимонот и поклопете го садот. Исклучиво на тивок оган варете ја смесата 15-15 минути (никако подолго од тоа). Потоа отстранете ја од оган и оставете да се излади. Ова е готов тибетанстки лек кој треба да се сипе и да се чува во поклопен стаклен сад.

Овој лек се зема на празен желудник секое утро и тоа 0,5 децилитри, 25 дена. После направете пауза од 10 дена, па повторете ја постапката се до подобрување на здравствената состојба со употреба на овој лек.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.02.2019 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега