Откажан карневалот „Прочка 2020„ во Прилеп

Општина Прилеп го откажа карневалот „Прочка 2020“ поради корона вирусот, соопшти Општината.

– Врз основа на препораките на Министерството за здравство и на член 58, став 1, алинеја 4 од Закон за заштита на населението од заразни болести, се откажуваат сите настани поврзани со Меѓународниот карневал „Прочка 2020“-Прилеп, пишува во соопштението.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 11:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега