Отишол длабоко во шумата и си изградил куќа од бајките - внатрешноста воодушевува

 

Куќа од бајките!

Во изминативе неколку години популарни се мини куќите. Поголемиот број можат да се закачат на приколка, па можете да ја однесете каде сакате.

Меѓутоа, овој човек имал идеја за мини куќа, која целосно ја прилагодил на своите желби.

Куќата е сместена на крајбрежјето на Внакуверскиот остров во Британска Колумбија. С е наоѓа во недопрената природа во бајковито опкружување на канадската убавина.

Кавадратурата е мала, но секој милиметар е искористен.

Погледнете како е „спакувана“ неодоливата кукичка:

 

 

 

13.09.2017 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа