Освен Пандев, денес уште двајца наши фудбалери го играат последниот меч за Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија денес од 18: 00 часот во Амстердам против Холандија го игра последниот меч од деби настапот на едно ЕП.

Нашиот национален тим е без шанси за пласман во следната фаза, а мечот против „лалињата“ ќе го одбележи последниот меч на Горан Пандев во дресто на Македонија.

Но освен Пандев, според најавите ова ќе биде последен меч за уште двајца македонски репрезентативци.

 

Ова на Инстаграм го најави искусниот напаѓач Крсте Велковски за когоа ова ќе биде последен меч во националниот дрес, како и Иван Тричковски.

21.06.2021 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега