Осумгодишно девојче ги видело мајка си и вујкото како водат љубов па брутално ја убиле (ВИДЕО)

Жоана Кирано имала само 8 години кога исчезнала на 12 септември 2004 година во Пругалија.

Нејзината мајка и вујко го поминале поголемиот дел од затворската казна поради нејзино убиство

.

Жоана, соседите последен пат ја виделе  жива на 200 метри од куќата додека се враќала од продавница.

Обвинителството утврдило дека ја убиле мајка и и вујко и, откако девојчето ги видело додека водат љубов.

Нејзната мајка Ленор го признала убиството, а подоцна ја повлекла изјавата, под изговор дека полицијата ја тепала 48 часа и од неа го изнудила признанието, додека вујкото признал дека гои нападнал девојчето, го исекол на парчиња и делови од нејзиното тело ставил во замрзнувач.

Ленор имала модрици по лицето, а изговор на полицијата било дека паднала по скали.

Подоцна тројца полицајци се обвинети за малтретирање, сепак нивниот шеф навел дека никогаш не е потврдена автентичноста на фотографиите на кои се гледа дека таа е претепана.

Телото на малечкото девојче никогаш не е пронајдено, а судењето е прво во историјата на Португалија, кое се одиграло без да биде пронајдено телото.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 20:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега