Осумдесет куршуми најдени во двор на црква во Македонија

Осумдесетина кородирани куршуми биле пронајдени во дворот на црквата „Свети Димитрија“ во Кавадарци, потврдија за МИА од МВР.

Оттаму појаснија дека денеска во 8:30 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека во кругот на црквата, при извршување градежни работи, биле пронајдени кородирани куршуми калибар 7,9 милиметри.

Куршумите се предадени на Дирекцијата за заштита и спасување – Кавадарци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 14:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега