Осуден на 15 години затоа што си го силувал питбулот

Еден човек во американската сојузна држава Мичиген е осуден поради силување на својот питбул, а се соочува со затворска казна во траење од 15 години поради ваквиот чин. Куртис Питерсон кој претходно бил осуден поради криминално сексуално однесување од четврт степен уште во 1996 година, во два наврати е фатен во тек како го силувал несреќното куче. Истата (несреќна) личност два пати го затекла. Во април 2010 година, Џојс повторно го затекла Питерсон „на дело“, по што повикала полиција, која го уапсила. 

„Го силуваше роденото куче, тоа беше одвратно“, се присетува таа. 

Питерсон на судењето признл дека бил возбуден поради случајниот анусот на кучето, но дека само си играл. 

 

најчитано сега