Останаа уште два неработни дена - подгответе се за продолжен викенд

 

Денеска е Ден на народното востание и е  неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнителное што се и продолжени викенди.

Неработни се:
• 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба.
• 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски”.

 

 

 

11.10.2017 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа