Остана уште еден неработен ден годинава - Пред нас споен викенд

Денот на Македонската револуционерна борба – 23 Октомври беше неработен ден за сите граѓани.

Ни остана уште продолжен викенд до крајот на 2019 година, а тој ќе го имаме дури во декември.

На 8. декември, недела паѓа празникот Св. Климент Охридски, па се префрла за понеделник и со тоа се добива продолжен викенд.

Воедно, тоа е последниот неработен ден годинава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.11.2019 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега