Остана без сопругот на првата брачна ноќ: Марко од свадба замина во гроб, а сега таа има само една молба

Марко Анџелиќ, настрада во страшна сообраќајка на денот на својата свадба, па наместо прва брачна ноќ тој замина во гроб.

32- годишниот младоженец загина носејќи ги гостите накај дома после свадбата, а неговата сопруга Марија има една молба.

Имено таа скршена од болка ги повика сите пријатели и роднини, како и оние кои го познаваа Марко да се помолат за неговата душа.Вчера тој беше погребан, а загина ноќта помеѓу сабота и недела во населбата Мокри Дол, откако враќал гости од свадбата, па удрил во ѕид и починал.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2019 - 13:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега