Османи во посета на АВМУ

Заменик-претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска ќе оствари работна посета на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

На средбата ќе се разговара за надлежностите и обврските на Агенцијата, улогата во евроинтеграциските процеси, а посебен акцент ќе биде ставен на мониторингот на изборното медиумско покривање.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2019 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега