Османи: Се пријавив за доброволец за да помогнам како лекар

 

Вицепремиерот Бујар Османи на својот фејсбук проофил напиша дека доброволно се пријавил да помогне како лекар било каде во државата.

„Денес се пријавив за доброволец за да помогнам како лекар секаде каде што Министерството ќе процени дека има потреба за тоа во било кој крај од државата“, објави вицепремиерот Бујар Османи на својот Фесјбук профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега