Османи објави дека ќе има 10 амбасадори Албанци

Вицепремиерот Бујар Османи преку Фејсбук статус објави дека ќе има 10 амбасадори Албанци.

– Милаим Фетаи  амбасадор во Загреб, Рами Реџепи во Рим, Теута Демјаха во ОН во Женева, Шабан Јашари во Доха, Катар, Агрон Буџаку во Отава. Во Приштина ќе биде Шпреса Јусуфи, амбасадор во Данска ќе биде Фатон Бејта, Рамадан Назифи во Берлин, а Абдул Кадер Мемеди во Абу Даби. Во Осло амбасадор ќе биде Сергим Мухамеди, напиша Османи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.12.2019 - 22:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега