Османи: Не го мразам Макрон поради неговата одлука, но новата методологија покажа дека немале мирна совест

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во „EU Click“ на ТВ21 посочи дека не го мрази францускиот претседател Емануел Макрон, поради неговата одлука за недобивање на датум за преговори за Македонија.

„Апсолутно беше неосснована одлуката, но нормално дека него мразам. Од тоа што сега сум задоволен што брзо влијаеја и не помина еден месец по оваа грешка на октомври, тие излегоа со предлог методологија. Значи немале мирна совест поради октомвриската грешка“, истакна Османи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 23:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега