Османи и Џафери заедно славеа по изгласувањето на уставните измени: „Успеавме“ (ФОТО)

„Успеавме“, напиша Бујар Османи во опис на фотографијата со Џафери, која ја објави на својот официјален Фејсбук профил, откако беа изгласани уставните измени.

Со 81 глас за беа изгласани уставните измени попладнево во Собранието.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 21:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега