Османи ги прекина предизборните активности за денеска


Кандидатот за претседател од ДУИ, Бујар Османи ги прекина активностите од кампањата предвидени за денеска, поради, како што објави на својот Фејсбук, здравствени причини.

„Од семејни здравствени причини ќе ги прекинам денешните активности во кампањата. Се надевам дека ќе бидам со вас на трибината вечерва ако се биде добро. Ви благодариме за разбирањето!“ напиша Османи.

16.04.2024 - 17:06

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега