Османи: Додека Каракамишева е во Венецијанска Комисија не треба да се праќа Законот за јазици

Вицепремиерот Бујар Османи денеска истакна дека негов став е дека додека Каракамишева е во Венецијанската Комисија, не треба да се испраќа Законот за јазиците.

- Таа се обидува да направи субјективно влијание на Законот, вели тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2019 - 18:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега