Општина Аеродром почна да ги доставува дрвата за семејствата од социјално ранливи категории

Од Општина Аеродром информираат дека од денеска, (9.1.2017 година), почна распределбата на дрвата, кои општината наместо за бадникови огнови ги пренамени за семејства од социјално ранливи категории.

Стотина семејства ќе добијат рамномерно распеделени дрва, кои ќе им помогнат дополнително да ги затоплат своите домови.

drva-6

 

 
 
09.01.2017 - 14:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа