Опожарени автомобилите на Ребека и Сузана Турунџиева

Против пожарни екипи синоќа интервенирале по пријава за пожар на две возила во сопственост на две македнски пејачки.

 Првото возило мини купер било опожарено , а од пожарот било зафатено и второто возило. Мини куперот кој горел е сопственост на пеачката Сузана Турунџиева , а до него било паркирано и зафатено од пожарот возилото на пеачката Ребека Јанковска Ристески кај ТЦЦ Плаза, пренесува Досие.мк.

Информацијата ја потврдија од Пожарна од каде велат дека интревнцијата била во 3 часот изутрината и траела еден час. Засега според нивните информации пламенот зафатил 6 квадрат простор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 11:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега