Опасен инцидент во Сирија: САД повторно ја нападна војската на Асад

 

Американски воени авиони денеска повторно го нападнале конвојот на војската на Асад во Сирија. Конвојот не одговорил на барањата да не се приближува премногу на југот на Сирија.

Сириските опозициски сили јавуваат дека во нападот се уништени голем број возила.

За сега нема информации за можни жртви во нападот. 

 

 

 

18.05.2017 - 21:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа