Онлајн Априлијада по повод Денот на шегата

 

По повод Денот на шегата Детскиот културен центар Карпош денеска на својата фејсбук-страница со пренос во живо ќе организира градска Априлијада.

Априлијадата ќе започне во 12 часот, а од ДКЦ Карпош ги повикуваат сите да се придружат на настанот.

– Во овие услови кога ни е најпотребно смеење, првпат на несекојдневен начин ја организираме градската Априлијада. Смеењето е здравје, а здравјето ни е најпотребно во моментов, наведуваат во соопштение од ДКЦ Карпош.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 08:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега