Оние кои пробале тврдат дека делува: Напиток со кој салото исчезнува

Вишокот килограми  и масните наслаги се ноќна мора и на жение и на мажите.

Постојат многу фактори кои го предизвикуваат таложењети на сало на стомакот, но сепак постои напиток кој за само два дена го разбива.

Потребни состојки:

125 грама рен

3 непрскани лимони

3 лажици мед

Подготовка:

Ставете го во блендер ренот и пресечете го лимонот, извадете ги семките па со се кората ставете ги во блендерот и измиксирајте додека да станат еднолична смеса, па потоа додадете го медот.

Напитокот ставете го во тегла и чувајте го во фрижидер.

Конзумирајте по една мала лажичка од сместа два пати дневно со оброк.

Конзумирајте го три недели и гледајте како салото исчезнува.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.05.2019 - 22:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега