Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

 

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи  и начинот на финансирањето на партијата.

Во петокот на распит во Основното јавно обвинителство беше и лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

 

 

 

 

20.03.2017 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа