Охриѓанец се возел со фалсификувана возачка дозвола

Oхридската полиција поднесе кривична пријава против 22-годишниот П.Т. (22) од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело фалсикување исправа.

Како што информираат од МВР, преглед извршен на 9 ноември минатата година, кај него била пронајдена фалсификувана возачка дозвола по што, по извршени проверки, констатирано е дека истиот воопшто не поседувал возачки документи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.03.2021 - 13:44
Фото: 
Макфакс

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега