Огромна кобра се приближила до куќата додека спиело бебето: Кучиња се бореле со смртоносна змија на Филипините (ВИДЕО)

Надзорните камери снимиле вистинска драма  пред семејна куќа на Филипините.

Имено во близина на куќата се доближува кобра и во моментот ја забележува куче и почнува да лае, а притоа му се придружува уште едно куче.

Додека кучињата се борат со змијата, еден ја гризе за главата  а другиот за опашот, кобрата е убиена, а Кучето Мајл имало неколку сериозни повреди, но за жал после неколку минути кучето угинало од змијскиот отров.

Инаку ќерката на сопственикот на куќата била ватре и спиела.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 20:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега