Огромен одрон предизвика несреќа на пругата Велес-Градско

 

Огромен одрон утрово ја блокираше пругата Велес-Градско.

Макфакс пишува дека машина за одржување на колосекот на „Македонски железници Инфраструктура“ удри во одронот, но за среќа нема повредени.

Се очекуваат детали.

 

 

 

13.03.2018 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа